FIATALOK.INFO

Ifjúsági információs honlap

  • A betűméret növelése
  • Alapértelmezett betűméret
  • A betűméret csökkentése

Több ezer Kárpát-medencei fiatal kapcsolódik be a Rákóczi Szövetség október 23-i rendezvényeibe

Olvasóink értékelése: / 0
ElégtelenKitűnő 

GV 2014

A Rákóczi Szövetség október 21-23. között 22. alkalommal rendezi meg a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen Gloria Victis elnevezésű 1956-os emlékünnepségét, Kárpát-medencei ifjúsági találkozóval és középiskolai történelmi vetélkedővel összekötve. A rendezvényen idén is több mint 1300 határon túli egyetemista és középiskolás vesz részt.

Emellett 100 Kárpát-medencei középiskola több mint 4000 diákja utazhat a Szövetség Október 23-i Diákutaztatási Programja keretében legalább egy Kárpát-medencei határ átlépésével egy másik magyar középiskolához ünnepelni.

A Kárpát-medencei magyarság szolgálatában tevékenykedő Rákóczi Szövetség egyik legfontosabb feladatának tekinti a magyar ifjúság identitás- és összetartozás tudatának erősítését. A Szövetség legnagyobb szabású rendezvénye a Gloria Victis 1956-os emlékünnepség sorozat, amely idén 22. alkalommal kerül megrendezésre.

A Gloria Victis rendezvénysorozat, amely a forradalmat elindító magyar ifjúságnak állít emléket, a budapesti Műegyetemen, 2014. október 21-23. között valósul meg, a hagyományoknak megfelelően több mint 1300 határon túli magyar középiskolás és egyetemista részvételével, köztük mintegy félszáz szlovák és lengyel egyetemista meghívottal.  

A rendezvénysorozat részeként a budapesti Műegyetemen rendezett történelmi vetélkedőn kétszáz Kárpát-medencei középiskolás méri össze tudását, míg az egyetemista-főiskolás korosztály számára ifjúsági találkozóra kerül sor. A két eseményt a nagyszabású és látványos október 22-i Műegyetemi emlékünnepség és a Bem téri fáklyás felvonulás kapcsolja össze, amelyet a meghívott diákok mellett az idősebb korosztály, budapesti, vidéki és határon túli ünneplő polgárok is megtisztelnek jelenlétükkel.

A Rákóczi Szövetség harmadik alkalommal hirdette meg 2014 őszén, határon túli középiskolák számára az Október 23-i Diákutaztatási Programot. Ennek keretében 100 határon túli középiskola több mint 4000 diákja ünnepelhet különböző Kárpát-medencei helyszíneken.

A program célja, hogy a Kárpát-medence magyar középiskolásai ellátogassanak legalább egy határ átlépésével egy másik magyar középiskolához, és ott emlékezzenek az 1956-os forradalom és szabadságharc eseményeire. A program kiemelt célja az is, hogy a látogatás során minél több közvetlen kapcsolat alakuljon ki a magyar diákok, tanárok, illetve iskolák között.

A programot pályázati formában hirdette meg a Rákóczi Szövetség, amelyre bármely Kárpát-medencei középiskola jelentkezhetett.

A pályázat feltétele volt, hogy a Kárpát-medencei egy másik országában működő magyar középiskolához látogasson a pályázó középiskola utazó csoportja és közös programot szervezzenek az október 23-i nemzeti ünnep kapcsán. Iskolánként egy autóbusznyi diák utazhat a pályázat keretében, amihez a Rákóczi Szövetség legfeljebb 250 ezer forint értékű utazási kerettámogatást ajánl fel a sikeres pályázóknak.

GV 2014

Gloria Victis 1956-os emlékünnepség - Program

2014. október 21.

13.00 – 17.00        Érkezés és regisztráció a szállásokon, a szállás elfoglalása

16.00 – 17.00        Az 1956-os pályázat résztvevőinek ünnepi díjkiosztó (Magyarság Háza)

17.30 – 18.00        Indulás vacsorára

17.30 – 19.00        Vacsora (Stoczek Menza)

18.15 – 18.30        Középiskolások indulása a Nemzeti Színházba

19.00 – 19.30        Főiskolások indulása az ismerkedő estre (Hotel Oriental)

19.00 – 22.00        Fekete ég – háborús előhang, Molnár Ferenc: A fehér felhő (Nemzeti Színház)

01.30 –       Főiskolások visszaindulása a szállásra

2014. október 22.

08.30 – 09.30        Vetélkedős középiskolások indulása a Műegyetemre

08.30 – 09.00        Középiskolások indulása a 301-es parcellába (Hotel Flandrai és Rubin Hotel)

08.30 – 09.00        Főiskolások indulása a Műegyetemre

10.00 – 12.30        Középiskolások történelmi vetélkedője – középdöntő (BME „K” épület, K. f. 76.)

10.00 – 11.00        Kísérőtanároknak: kiállítás megtekintése (BME „K” épület, K. f. 77.)

10.00 – 12.00        Főiskolások: filmvetítés (BME „K” épület, K. f. 38.)

10.00-11.00  Középiskolások: megemlékezés és koszorúzás a 301-es parcellában

11.30 – 14.30        Ebéd

14.30 – 15.00        Beléptetés a Műegyetem K-épületébe

15.00 – 16.15        Ünnepség a Műegyetemen (BME „K” épület, Aula)

16.30 – 17.45        Fáklyás felvonulás a Bem térre

18.00 – 19.00        Bem téri ünnepi megemlékezés és koszorúzás

19.00 – 19.30        Buszokkal átvonulás a vacsora helyszínére

19.30 – 20.30        Vacsora (Stoczek Menza)

21.00 – 22.00        Koncert – Weiner-Szász Kamaraszimfónikusok (BME „K” épület, Aula)

22.00 – 22.15        Buszokkal visszautazás a szállásokra

2014. október 23.

08.30 – 09.30        Buszokkal indulás a Műegyetemre

10.00 – 12.30        Történelmi vetélkedő – döntő (BME „K” épület, Díszterem)

10.00 – 12.00        Főiskolások részére előadások (BME „K” épület, K. f. 76.)

•       Németh Zsolt, az Országgyűlés Külügy bizottságának elnöke

•       P. Kozma Imre OH, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alapítója

12.30 – 14.30        Ebéd

14.30 –       Hazautazás


Az Október 23-i Diákutaztatási Program sikerrel pályázó középiskolái:

Az iskola neve

Település

A partneriskola neve

Település

1.

Ady Endre Liceum

Nagyvarad

Széchenyi István Gimnázium

Szolnok

2.

Álmos Vezér Gimnázium és Általános Iskola

Budapest

Érsekújvári Pázmány Péter Gimnázium

Érsekújvár (Nové Zámky)

3.

Arany János Elméleti Líceum

Nagszalonta

Ady Endre Gimnázium

Budapest

4.

Aszódi Gimnázium

Aszód

Selmecbánya

5.

Avram Iancu Szakképző Líceum

Marosvásárhely

Sipkay Barna Kereskedelmi,Vendéglátóipari,Idegenforgalmi Középiskola,Szakiskola és Kollégium

Nyíregyháza

6.

Bajai Bányai Júlia Szakképző Iskola

Baja

Srednja Economska Skola

Zombor

7.

Balatonfüredi Radnóti Miklós Általános Iskola

Balatonfüred

Corvin Mátyás Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola

Samorin-Somorja

8.

Bálicsi Integrációs Nevelési Oktatási Központ

Pécs

Horvátországi Magyar Oktatási és Művelődési Központ

Eszék

9.

Bányai János Műszaki Szakközépiskola

Székelyudvarhely

Kós Károly Építőipari Szakközépiskola és Szakiskola

Miskolc

10.

Bartók Béla Elméleti Líceum

Temesvár

Nyers István Akadémia

Tóthfalu

11.

Berceli Széchenyi István Általános Iskola

Bercel

Základná škola s vyučovacím jazykom maďarským

Buzica - Buzita

12.

Berzsenyi Dániel Evangélikus Gimnázium (Líceum) és Kollégium

Sopron

-

-

13.

Beszédes József Mezőgazdasági és Műszaki Iskolaközpont

Magyarkanizsa

Szent Benedek Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Tagintézménye

Kiskunfélegyháza

14.

Bethlen Gábor Református Gimnázium és Szathmáry Kollégium

Hódmezővásárhely

Szatmárnémeti Református Gimnázium

Szatmárnémeti

15.

Bolyai Farkas Elméleti Líceum

Marosvásárhely

Lévay József Református Gimnázium

Miskolc

16.

Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium

Zenta

Dvojezična srednja škola Lendava-Kétnyelvű Középiskola Lendva

Lendva,Lendava Slovenija

17.

Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium és Kollégium

Bonyhád

Bethlen Gábor Kollégium

Nagyenyed (Aiud)

18.

Brassai Sámuel Elméleti Líceum

Kolozsvár

Petőfi Sándor Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium

Aszód

19.

Egészségügyi Középiskola

Szabadka

Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola

Székesfehérvár

20.

Eötvös József Szakképző Iskola

Hódmezővásárhely

Nyers István Akadémia

Tóthfalu

21.

Fejér Megyei Perczel Mór Szakképző Iskola és Kollégium

Mór

Bocskai István Elméleti Líceum

Nyárádszereda

22.

Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium

Miskolc

Hám János Rk. Líceum

Szatmárnémeti

23.

Garay János Gimnázium

Szekszárd

Pázmány Péter Gimnázium

Érsekújvár

24.

Gimnázium, Informatikai, Közgazdasági, Nyomdaipari Szakközépiskola és Szakiskola

Eger

Báthory István Elméleti Líceum

Kolozsvár

25.

Göndöcs Benedek Középiskola, Szakiskola és Kollégiumai

Gyula

Petőfi Sándor Általános Iskola

Hajdújárás-Királyhalom-Nosza

26.

Gymnázium - Gimnázium

Nagykapos (Veľké Kapušany)

Nemes Nagy Ágnes Művészeti Szakközépiskola

Budapest

27.

Hajdúböszörményi Bocskai István Gimnázium

Hajdúböszörmény

Kölcsey Ferenc Főgimnázium

Szatmárnémeti

28.

Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum

Szatmárnémeti

Máriánum Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola

Érd

29.

Hatvani Bajza József Gimnázium és Szakközépiskola

Hatvan

Kölcsey Ferenc Főgimnázium

Szatmárnémeti

30.

HORVÁTH JÁNOS ELMÉLETI LÍCEUM,( MARGITTA- ROMÁNIA)

MARGITTA

Stúdum Szakközépiskola

Miskolc

31.

Horváth Mihály Gimnázium

Szentes

Bodrogszerdahelyi Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, (Základná škola s vyučovacím jazykom maďarským)

Bodrogszerdahely    (Streda nad Bodrogom, )

32.

HSZI Corvin Mátyás Tagintézmény

Hódmezővásárhely

Bartók Béla Elméleti Líceum

Temesvár

33.

Kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium

Kaposvár

Márai Sándor Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium és Alapiskola

Kassa

34.

Karcagi Nagykun Református Gimnázium és Egészségügyi Szakközépiskola

Karcag

Ady Endre Szórvány Kollégium

Kalotaszentkirály-Zentelke/Sancraiu

35.

Kereskedelmi Akadémia és Corvin Mátyás Gimnázium Nagymegyer

Velky Meder

Deák Ferenc Közgazdasági és Informatikai Szakközépiskola

Győr

36.

Keszthelyi Asbóth Sándor Szakképző Iskola és Kollégium

Keszthely

Nyers István Akadémia

Tóthfalu

37.

Keszthelyi Vendéglátó, Idegenforgalmi, Kereskedelmi Szakképző Iskola és Kollégium

Keszthely

Kájoni János Szakközépiskola

Csíkszereda

38.

Kiskunhalasi Református Kollégium Szilády Áron Gimnáziuma

Kiskunhalas

Jovan Jovanovic Zmaj Általános Iskola

Magyarkanizsa

39.

Kós Károly Szakközépiskola, Csíkszereda

Csíkszereda (Miercurea Ciuc)

Egry József Középiskola, Szakiskola és Kollégium

Zánka

40.

Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Colegiul National Kölcsey Ferenc

Satu Mare, Szatmárnémeti

Ady Endre Gimnázium

Budapest

41.

Közgazdasági Kereskedelmi Iskola Óbecse

Óbecse

Csongrádi Batsányi János Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium

Csongrád

42.

Közös Igazgatású Magyar Tanítási Nyelvű Iskola - Szenczi Molnár Albert Gimnázium

Senec/Szenc

Jurisich Miklós Gimnázium és Kollégium

Kőszeg

43.

Lorántffy Zsuzsanna Református

Nagyvárad

Szent Margit Gimnázium

Budapest

44.

Magán Szakközépiskola Diószeg

Diószeg

Tatabányai Integrált Szakiskola, Középiskola és Kollégium, Mikes Kelemen Felnőtt és Ifjúsági Gimnázium, Szakközépiskola

Tatabánya

45.

Magán Szakközépiskola Hidaskürt - Nagymegyer

Veľký Meder - Nagymegyer

Keszthelyi Közgazdasági Szakközépiskola

Keszthely

46.

Magyar Tannyelvű Magán Szakközépiskola

Dunaszerdahely

Tatabányai Integrált szakiskola, Középiskola és Kollégium tagintézménye a Mikes Kelemen Felnőtt és Ifjúsági Gimnázium, Szakközép

Tatabánya

47.

Makói József Attila Gimnázium

Makó

Marosvásárhelyi Református Kollégium

Marosvásárhely

48.

MARIANUM Magyar Tannyelvű Egyházi Iskolaközpont

Komárom

Nagyboldogasszony Római Katolikus Általános Iskola

Tapolca 

49.

Marosvásárhelyi Református Kollégium

Marosvásárhely

III Béla Gimnázium

Baja

50.

Mezőgazdasági iskola

Topolya

Szentannai Sámuel Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium

Karcag

51.

Mikszáth Kálmán Középiskola

Balassagyarmat

Szakkay József Szakközépiskola,

Kassa

52.

Mircea Eliade Főgimnázium

Segesvár

Szeberényi Gusztáv Adolf Evangélikus Gimnázium, Művészeti Szakközépiskola, Általános Iskola, Óvoda, Alapfokú Művészeti Iskola és

Békéscsaba

53.

MTNY Magán-szakközépiskola, Alsóbodok

Alsóbodok

NYME Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium

Szombathely

54.

Munkácsi Szent István Líceum

Munkács

Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Kollégium, Óvoda és AMI

Nyíregyháza

55.

Nagy Mózes

Kezdivásárhely

Páduai Szent Antal Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

Piliscsaba

56.

Nagyboldogasszony Római Katolikus Általános Iskola és RSZ Tapolcai Szervezete

Tapolca

Pozsonypüspöki Alapiskola és Óvoda

Pozsony, Bratislava :/

57.

Nagykanizsai Műszaki Szakképző Iskola és Kollégium Cserháti Sándor tagintézmény

Nagykanizsa

Műszaki Iskola

Ada

58.

Nagymuzsalyi Középiskola

Nagymuzsaly

Szepsi Laczkó Máté Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola és Kollégium

Sátoraljaújhely

59.

Nyers István sportakadémia

Tóthfalu

Váci Mihály Kollégium

Budapest

60.

Nyírbátori Bethlen Gábor Középiskola, Szakképző Iskola és Kollégium

Nyírbátor

Gymnázium Pavla Jozefa Šafárika - Pavol Jozef Šafárik Gimnázium

Rožňava - Rozsnyó

61.

Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium

Nyíregyháza

Tompa Mihály Református Gimnázium

Rimaszombat (Rimavska Sobota)

62.

P.J.Šafárik Gimnázium

Rozsnyó

ADY ENDRE Gimnázium

Budapest

63.

Pannonhalmi Bencés Gimnázium

Pannonhalma

Csiky Gergely Főgimnázium

Arad

64.

Pázmány Péter Gimnázium

Érsekújvár

Koch Valéria Iskolaközpont

Pécs

65.

Pécsváradi II. Béla Középiskola, Élelmiszeripari Szakiskola és Kollégium

Pécsvárad

Horvátországi Magyar Oktatási és Művelődési Központ

Eszék

66.

Petőfi Sándor Elméleti Líceum

Székelyhíd

Árpád Gimnázium

Tatabánya

67.

Povolny Ferenc Szakképző Iskola és Speciális Szakiskola

Debrecen

Kölcsey Ferenc Főgimnázium

Szatmárnémeti

68.

Premontrei Szent Norbert Gimnázium és Egyházzenei Szakközépiskola

Gödöllő

P.J. Safarik Gimnázium

Rzsnyó (Roznava)

69.

Stredná odborná skola Jozefa Szakkayho - Szakkay József Szakközépiskola, Grešákova 1, Košice

Košice

Bláthy Ottó Villamosipari Szakközépiskola, 3527 Miskolc

Miskolc

70.

Stredná priemyselná škola stavebná Oskara Winklera - Winkler Oszkár Építőipari Szakközépiskola

Lučenec - Losonc

Miskolci Kós Károly Építőipari Szakközépiskola és Szakiskola

Miskolc

71.

Súkromná stredná odborná škola - Magán Szakkozépiskola, Dunaszerdahely, kihelyzett részleg: Rimaszombat

Rimaszombat

Szent Lorinc Vendéglátó és Idegenforgalmi Szakkozépiskola és Szakiskola

Eger

72.

Svetits Katolikus Óvovda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium

Debrecen

Márai Sándor Magyar  Tanítási Nyelvű Alapiskola és Gimnázium

Kassa

73.

Svetozar Marković Gimnázium

Szabadka

Szilády Áron Református Gimnázium

Kiskunhalas

74.

Szabolcs Vezér Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium

Pusztaszabolcs

Szabolcs Vezér Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium

Pusztaszabolcs

75.

SZEGEDI KIS ISTVÁN REFORMÁTUS GIMNÁZIUM, ÁLTALÁNOS ISKOLA, ÓVODA ÉS KOLLÉGIUM

BÉKÉS

Ministerul Educatiei Nationale Inspectoratul Scolar Al Judetului Salaj Liceul Reformat "Wesswlényi" Zalau

Zilah

76.

Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium

Szeged

Csiky Gergely Főgimnázium

Arad

77.

Szekszárdi I. Béla Gimnázium

Szekszárd

Komáromi Selye János Gimnázium

Komárno

78.

Szent József Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium

Debrecen

Kalazanci Szent József Római Katolikus Líceum Nagykároly

Nagykároly

79.

Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum

Nagyvárad

Temesvári Pelbárt Ferences Gimnázium és Kollégium

Esztergom

80.

Szent Lőrinc Szakközépiskola

Eger

Hidaskürti Magán Szakközépiskola Nagykaposi Kihelyezett Részlege

Nagykapos

81.

Szent Lőrinc Szakközépiskola

Eger

Magán Szakközépiskola

Rimaszombat

82.

Szent Lőrinc Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium

Eger

Lórántffy Zsuzsanna Református Gimnázium

Nagyvárad

83.

Szepsi Csombor Márton Gimnázium, Szakképző Iskola, Általános Iskola

Szikszó

Tompa Mihály Alapiskola

Rimaszombat

84.

Tatabányai Integrált Szakiskola, Középiskola és Kollégium Mikes Kelemen Felnőtt és Ifjúsági Gimnázium, Szakközépiskolája

Tatabánya

Magán Szakközépiskola Diószeg

Sladkovicovo

85.

Teleki Tehetséggondozó Kollégium tagintézmény

Miskolc

Czeglédi Péter Református Gimnázium

Léva

86.

Tompa Mihály Református Gimnázium Rimaszombat

Rimaszombat - Rimavská Sobota

Bethlen Gábor Református Gimnázium és Szathmáry Kollégium

Hódmezővásárhely

87.

Udvardi Szakközépiskola

Dvory nad Žitavou - Udvard

Egri  Kereskedelmi, Mezőgazdasági, Vendéglátóipari  Szakközép-, Szakiskola és Kollégium

Eger

88.

Vári II. Rákóczi Ferenc Középiskola

Mezővári

Katona József Általános Iskola

Budapest, XXI. kerület

89.

Verebély László Szakközépiskola és Szakiskola

Budapest

Jedlik Ányos Elektrotechnikai Szakközépiskola és Kereskedelmi Akadémia

Nové Zámky

90.

Felvidéki és Erdélyi iskolák

Felvidék

Budapest - Rákóczi Szövetség

 Budapest

91.

Felvidéki és Erdélyi iskolák

Felvidék

Budapest - Rákóczi Szövetség

 Budapest

92.

Felvidéki és Erdélyi iskolák

Felvidék

Budapest - Rákóczi Szövetség

 Budapest

93.

Felvidéki és Erdélyi iskolák

Felvidék

Budapest - Rákóczi Szövetség

 Budapest

94.

Felvidéki és Erdélyi iskolák

Felvidék

Budapest - Rákóczi Szövetség

 Budapest

95.

Felvidéki és Erdélyi iskolák

Felvidék

Budapest - Rákóczi Szövetség

 Budapest

96.

Felvidéki és Erdélyi iskolák

Felvidék

Budapest - Rákóczi Szövetség

 Budapest

97.

Felvidéki és Erdélyi iskolák

Felvidék

Budapest - Rákóczi Szövetség

 Budapest

98.

Felvidéki és Erdélyi iskolák

Felvidék

Budapest - Rákóczi Szövetség

 Budapest

99.

Felvidéki és Erdélyi iskolák

Felvidék

Budapest - Rákóczi Szövetség

 Budapest

100.

Felvidéki és Erdélyi iskolák

Felvidék

Budapest - Rákóczi Szövetség

 Budapest

 

Szavazás

Melyik múzeumot látogatnád meg legközelebb?
 

Bejelentkezés

Advertisement

Featured Links:

keresés