FIATALOK.INFO

Ifjúsági információs honlap

  • A betűméret növelése
  • Alapértelmezett betűméret
  • A betűméret csökkentése

Elhoztuk Önöknek a Savaria Karnevál teljes programját, térképpel színesítve

Olvasóink értékelése: / 0
ElégtelenKitűnő 

Quimbyvel, Vad Fruttikkal, és 11 helyszínnel támad az idei Savaria Karnevál. A nagy felfordulásba, és a lezárt utcák útvesztőjében könnyű eltévedni, úgyhogy elhoztuk a Szombathelyi Est különszámának térképét. Alatta pedig helyszínekre bontva böngészhetik át a karnevál ezernyi programját, lesz miből válogatni.

A Karnevál részletes programját itt találják:

Tóvendéglő

2016. augusztus 4. (csütörtök)

14.00 Verseny a Savaria Történelmi Karnevál Legjobb Bora címért

2016. augusztus 11. (csütörtök)

Verseny a Savaria Történelmi Karnevál Tortája és Fagylaltja címért

Borok Utcája

2016. augusztus 25. (csütörtök)

17.30 Szent Márton köpenye - óriásbábos játék

18.00 A bor-, torta-, fagylalt-, és kirakatverseny eredményhirdetése

22.00 Ismerős Arcok - rockzenei koncert

2016. augusztus 26. (péntek)

15.00 Vásári csetepaté

15.30 Song and Dance State Company of Kutaisi (Georgia)

16.00 Vásári csetepaté

16.30 Artistica Anam Cara - artistabemutató

17.00 Blues Faces - blues-koncert

20.00 Intermezzo Latin Club - latin ritmusok

22.30 Péter Szabó Szilvia - élő nagykoncert

2016. augusztus 27. (szombat)

15.00 Vásári csetepaté

15.30 Irány Rió! - utcaszínházi játék

16.30 Vásári csetepaté

18.00 Táncelőadás

20.00 Szabó Balázs és Bandája - világzenei koncert

22.00 Tűzorchideák - bor, mámor, tűztánc

22.30 Somnakaj - gipsy musical

00.00 Artistica Aram Cara - zsonglőrök, akrobaták, tűz

2016. augusztus 28 (vasárnap)

15.00 Vásári csetepaté

16.00 Koprive Tamurazenekar

18.00 MÉZ együttes - ír-skót népzene

20.00 Kiscsillag - kulkoncert

22.30 Vad Fruttik

Zsidó udvar és bazár

16.30 Hivatalos megnyitó a Város és a Hitközség vezetőivel

17.00 Budapesti Dohány Utcai Zsinagóga Kórusa - Világi és vallási énekek

18.15 A római birodalom népei az ókori Pannóniában

19.15 Szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnázium Kórusa

20.00 Mágedli Maja és Koller László - jazz-duó

21.30 Valami Swing

2016. augusztus 26. (péntek)

17.00 Kelemen Zoltán ás Varga Richárd irodalmi műsora

18.00 Nyitott szombatfogadó istentisztelet a Hitközség imaházában

18.00 Az identitásvesztés ábrázolása

19.00 Béresi Orsi Trió

20.30 Holdosi Attila és barátai

22.00 FuzzBox - pszichedelikus rock 'n roll

2016. augusztus 27. (szombat)

16.00 Zsidóság a modern magyar irodalomban: Bächer Iván

17.30 Beszélgetés Dragomán György íróval

19.00 Márkus Tibor és Kulhay Géza - jazz két zongorán

20.30 Gerendás Péter zenész önálló estje

22.00 A Jazzrael zenekar koncertje

Fórum Színpad

2016. augusztus 26. (péntek)

14.00 Steam on! - a Tűzmadarak időutazóinak kalandjai a steampunk velocipéddel

15.00 A szombathelyi Kötélugrók és külföldi vendégeik műsora

17.00 The Brookly Gypsies - könnyűzenei koncert

21.00 Apostol Együttes

22.30 Tűzorchideák - tűzshow

2016. augusztus 27. (szombat)

13.00 Freak Fusion Cabaret

14.30 Szent Márton köpenye - óriásbábos játék

15.30 Afrikai tánc- és dobshow

17.30 Direktor Azovskovo Morja - könnyűzenei koncert

21.00 Az EPCOS bemutatja: Quimby - jubileumi fesztiválkoncert

23.00 Marje Temporis - vasi tüzidomárok

2016. augusztus 28. (vasárnap)

14.00 Szent Márton köpenye - óriásbábos játék

15.00 Ataru Taiko - japán dobkoncert

17.00 Hot Jazz Band produkció

19.30 Csík zenekar - népzenei koncert

21.00 Karneválzáró ceremónia

22.00 Artistica Anam Cara - fiúk, lányok, tüzek, lángok!

Sörtér

2016. augusztus 26. (péntek)

15.30 Vásári csetepaté - a Mare Temporis muskétásaival

16.00 2Men

17.00 Vásári csetepaté

18.00 Spectrum Band

21.00 Memphis Bell

2016. augusztus 27. (szombat)

15.30 Vásári csetepaté

16.00 Acoustic Experience

17.20 Vásári csetepaté

17.30 Save As

20.30 Voler Mouche

22.00 Zaporozsec

2016. augusztus 28. (vasárnap)

14.30 Vásári csetepaté - A Savaria Legioval

15.00 The Shadox

16.00 Vásári Csetepaté

16.30 Mokka Tribute

19.00 Szatmári Juli

21.00 New Level Empire

Kalandvár

2016. augusztus 26. (péntek)

10.00-tól 19.00-ig

Villa Rustica - ókori kézművesudvar

Kalandjáték Savariában - interaktív játszóház

Laboda Pagoda - hétpróbás hullámtér - interaktív játszóház

Ókori provinciák játékai - családias táblás játékok

Aranyos szeglet - XI. századi ősmagyar játszóház

Gyöngyösi "Wekingek"

Játékos Tűzoltók

Vitéz László Bábaautomata - gyermekprokram

Hintayo - családi program

Időkovácsok - középkori interaktív játszóház

Magyar életmódtáborok

Petanque - a római katonák játéka

11.30 Gryllus Vilmos: Biciklizős dalok - gyermekkoncert

14.00 Méhes Csaba: MiMóka - pantomimelőadás

16.30 Esthajnal, mese a szerelem csillagának születéséről - bábelőadás

2016. augusztus 27. (szombat)

10.00-tól 19.30-ig

Villa Rustica - ókori kézművesudvar

Kalandjáték Savariában - interaktív játszóház

Laboda Pagoda - hétpróbás hullámtér - interaktív játszóház

Ókori provinciák játékai - családias táblás játékok

Aranyos szeglet - XI. századi ősmagyar játszóház

Gyöngyösi "Wekingek"

Játékos tűzoltók

Keresztes vitézlő oskola - interaktív életmódtábor

Vitéz László Bábautomata

Hintayo

Időkovácsok

Magyar életmódtáborok

Petanque - a római katonák játéka

11.30 A székely menyecske meg az ördög - népmese bábokkal

14.00 Triangulum avagy száz ördög közt három szentek - verses bábmese

16.00 Szent Márton köpenye - vásári képmutogató játék 12 színben

16.30 Bognár Szilvia: Titoktok - családi koncert

18.30 A halhatatlanság országa - népmese bábokkal

2016. augusztus 28. (vasárnap)

10.00-tól 18.30-ig

Villa Rustica - ókori kézművesudvar

Laboda Pagoda - hétpróbás hullámtér - interaktív játszóház

Ókori provinciák játékai - családias táblás játékok

Aranyos szeglet - XI. századi ősmagyar játszóház

Gyöngyösi "Wekingek"

Játékos tűzoltók

Keresztes vitézlő oskola - interaktív életmódtábor

Vitéz László Bábautomata

Hintayo

Időkovácsok

Magyar életmódtáborok

Petanque - a római katonák játéka

11.30 Háry János, a nagyotlépő obsitos - családi program

12.30 De mi lett a holttesttel? - a Kajárpéci Vízirevű interaktív játéka a Gyöngyös patak és a közönség bevonásával

14.00 Griff Bábszínház: Lúdas Matyi

15.00 De mi lett a holttesttel? - a Kajárpéci Vízirevű interaktív játéka a Gyöngyös patak és a közönség bevonásával

16.30 Bíró Eszter: Álltai Zenés ABC

17.30 Ungaresca-forgatag - táncház gyermekeknek

Thalia Kertje

2016. augusztus 26. (péntek)

21.30 Momentán Társulat: RögvEst

2016. augusztus 27. (szombat)

21.30 Nézőművészeti Kft.: A fajok eredete

2016. augusztus 28. (vasárnap)

21.00 Kajárpéci Vízirevü: Nyilvános akasztás, avagy Sobri Jóska színre lép

Keleti Udvar

2016. augusztus 26. (péntek)

16.30 Táncbemutatók a misztikus Kelet világából

18.30 Ritmusra - Mészáros Szabolcs és Budai Bálint dobkoncertje

2016. augusztus 27. (szombat)

10.00 Cabaret, burkesque stílus - Táncoktatás Seres Zolival

14.00 Táncbemutatók a misztikus Kelet világából

16.00 Táncbemutatók kelet és nyugat egzotikus világából

18.00 Orient Expressz: A tánc útja Indiától Afrikán át Párizsig - táncszínház

18.30 Ritmustra - Mészáros Szabolcs és Budai Bálint dobkoncertje

2016. augusztus 28. (vasárnap)

10.00-12.00 Street dance, saaby, modern oriental bollywooddal fűszerezve - táncoktatás Seres Zolival

12.00-14.00 Az indiai klasszikus tánc alapjai - táncóra Somi Pannival

15.00 Táncbemutatók kelet és Afrika egzotikus világából

16.00 Táncbemutatók a misztikus kelet világából

17.30 Orient Expressz: a tánc útja Indiától Afrikán át Perizsig - táncszínház

Művészetek Utcája

2016. augusztus 26. (péntek)

10.00-24.00 Nyitott Galéria - Művészet az utcán

10.00 Utcanyitó BongoBand-koncert

11.00 Irány Rió! - vidám részletek a Brass in the Fives és Méges Csaba darabjából - zenés pantomim előadás

12.30 Pedagógus Vegyeskar

13.00 Lutor Katalin és Kocsis Marcell Kányádi-műsora

14.00 Slam Poetry - változatok a 12 legszebb magyar versre

15.30 Fűzfa Balázs előadása - Költészet a reklámok világában

16.30 Doma Bence-Rozmán Kristóf - verses-zenés összeállítás a kortárs költészetből

17.30 Boglya népzenei együttes - koncert táncházzal

20.30 Jazz hegedűre és harmónikára

2016. augusztus 27. (szombat)

10.00-24.00 Nyitott Galéria - Művészet az utcán

10.00 Hegedű-duó

11.00 Gólyalábas produkció

13.00 Nagy Konstantin császár Savariában – szníházi előadás

13.30 Fresco Ballo zászlóforgatók

14.30 A Burgenlandi Magyar Kultúraegyesület Énekköre

15.00 Stelzenart – gólyalábas menet

15.30 Just For Fun Country Linedance Club – táncbemutató

16.00 Szombathelyi Horvát Nemzetéségi Önkormányzat Gyöngyvirág Énekkara

16.30 Kutaisi Sate Dance and Song Company – kamara előadás

17.30 Szállj, költemény! – Kelemen Zoltán és Varga Richárd előadóestje

20.30 Meseautó – zenés utazás négy tételben – Szabó Tibor és zenekrata

2016. augusztus 28. (vasárnap)

10.00-24.00 Nyitott Galéria - Művészet az utcán

10.00 Ataru Taiko Ütőegyüttes koncertje

11.00 Rezedák és Bóbiták táncelőadása

12.00 Szent Márton köpenye – képmutogató vásári játék

13.00 Ritmustra – Mészáros Szabolcs és Budai Bálint dobkoncertje

14.00 Tarisznyások Együttes – vidám interaktív családi muzsika

15.30 Vaskeresztesi Német Nemzetiségi Hagyományőrzők műsora

16.30 Fuvoladallamok

17.00 Lúdas Matyi – a zalaegerszegi Griff Bábszínház előadása

20.00 Feketére festetted – Kortárs Fúzió táncjátéka

20.30 Hétköznapok sanzonjai – Kelemen Zoltán és Völgyi Attila koncertje

Szultánia Kávéház – Cafe Frei

2016. augusztus 26. (péntek)

9.00-12.00 Jósda

9.00-12.00 Arcfestés, csillámfestés, hennafestés

10.00-12.00 Háremfotózás

13.00 Mira Orient Art hastáncbemutató

14.00-18.00 Mira Orient Art Hastáncbemutató

14.00-18.00 Jósda

14.00-18.00 Háremfotózás

14.00-20.00 Arcfestést, csillámfestés, hennafestés

16.30 Mira Orient Art hastáncbemutató

17.00 Keleti gyermekfoglalkoztató

20.00 Keleti kávézói táncok

21.00 Keleti Fény Mira Orient art hastáncbemutató és Kupola Tűzijáték lézershow

2016. augusztus 27. (szombat)

9.00-12.00 Jósda

9.00-12.00 Arcfestés, csillámfestés, hennafestés

10.00-12.00 Háremfotózás

11.00 Mira Orient Art hastáncbemutató

13.00 Mira Orient Art hastáncbemutató

13.30 Hastánc Workshop

14.00-18.00 Jósda

14.00-18.00 Háremfotózás

14.00-20.00 Arcfestést, csillámfestés, hennafestés

16.00 Mira Orient Art hastáncbemutató

16.00 Savaria Legio – háremrablás

18.00 Keleti gyermekfoglalkoztató

20.00 Keleti kávézói táncok

21.30 Mira Orient Art hastáncbemutató

22.00 Be-Jó Táncegyüttes – történelmi táncok

2016. augusztus 28. (szombat)

9.00-12.00 Jósda

9.00-12.00 Arcfestés, csillámfestés, hennafestés

11.00 Mira Orient Art hastáncbemutató

11.00 Háremrablás – Savaria Legio

13.00 Mira Orient Art hastáncbemutató

13.30 Hastánc Workshop

14.00-18.00 Jósda

14.00-20.00 Arcfestést, csillámfestés, hennafestés

15.00 Mira Orient Art hastáncbemutató

18.00 Keleti gyermekfoglalkoztató

20.00 Keleti kávézói táncok

21.00 Tűz, jöjj velem! – tüzes show

Karneváli Civil Korzó

2016. augusztus 28. (vasárnap)

13.00 dr. Pesovár Ernő AMI – néptánc

13.30 Salsa La Vida Szombathely – salsa

14.00 Sok-Színpad Társulat – vásári komédia

14.30 Jankovich Énekkar Csepreg – horvát népdalok

15.00 Salsa La Vida Szombathely – salsa

16.00 Vasi Múzeumbarát Egylet: A vers az, amit mondani kell

17.00 Vasi Honvéd Bajtársi Egyesület – katonadalok

17.30 Zoom-barátom Egyesület – zumba

2016. augusztus 28. (vasárnap)

13.00 dr. Pesovár Ernő AMI – néptánc

13.30 Salsa La Vida Szombathely – salsa

14.00 Sok-Színpad Társulat – vásári komédia

15.00 Perenyei Hagyományőrző Egyesület Férfi Népdalköre – népdalok

16.00 Salsa La Vida Szombathely – salsa

17.00 Vasi Honvéd Bajtársi Egyesület - katonadalok

Történelmi Témapark

2016. augusztus 25. (csütörtök)

21.30 Tüzes játék

2016. augusztus 26. (péntek)

9.30 Kapunyitás - Tábori élet

9.45 A történelmi játékok megnyitója

9.55 A római légiók seregszemléje

10.15 Római hadviselés Trajanus császár korában

10.30 Római hadviselés és lovasság a Szent Márton-kori Pannóniában

10.45 Gladiátorok edzése és párharcai

11.00 A népvándorlás korának harcászata

11.15 A honfoglalás kori magyarság felszerelésének és életmódjának rekonstrukciója

11.30 Tábori élet élő történelemórákkal

12.30 Felkészült késő római hagyományőrzők mutatják be a tábort

13.00 A Toportyán Nemzetség honfoglalás kori magyar táborában

13.30 A XIII. századi városi milíciáinak életmódjának bemutatása

14.00 Honfoglalás kori harcászati bemutató, lovon és gyalogosan

14.20 Haditornai bemutató

14.40 Kassai Lajos lovasíjász és tanítványainak műsora

15.00 Középkori "ágyékkötő-labdajáték"

15.20 Milicista hadviselés a XIII. századi Magyarországon

15.40 Sárkányos Szövetség Lovagjai

16.00 Bemutatkozik a magyar középkori haditorna válogatott

16.25 Szent Sebestény Számszeríjász Társaság

16.45 Bulcsu Vezér Egyesület - solymász bemutató

17.00 Harcok a török hódoltság idején

17.30 Tábori élet

18.00 Kapuzárás

19.00 Felvonulás

2016. augusztus 27. (szombat)

9.30 Kapunyitás - tábori élet

10.00 Római seregszemle

10.15 Római hadviselés Trajanus császár korában

10.30 Válogató harcok a délutáni nagy gladiátorjátékokra

10.50 Kassai Lajos lovasíjász és tanítványai

11.10 Iulianus ceasar hadjárata az alemannok ellen

11.30 Toportyán Nemzetség

11.45 Klapka György Lovas Polgárőr és Hagyományőrző Egyesület 11-es Huszár Tagozatának bemutatkozása

12.00 Tábori élet élő történelemórákkal

12.00 A XIII. századi városi milíciák életmódjának bemutatása

12.45 A rekonstruált római erődrészlet bemutatása

12.45 A IV. században Saváriában állomásozott római palotagárda bemutatása

13.15 Az I. századi római hadviselés

13.30 Nagy gladiátorjátékok

14.15 Kassai Lajos lovasíjász és tanítványainak műsora

14.30 Prokuj gyula kiűzése Felső-Magyarországról

14.50 Időkovácsok

15.10 Milicista hadviselés a XII.-XIV. századi Magyarországon

15.30 XV. századi lovagi hadviselés

15.50 Hazánk történelmi középkori haditorna-válogatottjának bemutatkozása

16.10 A számszeríj bemutatása

16.30 Solymász bemutató

16.45 A harmincéves háború harcászata

17.00 A török háborúk kora

17.20 Zászlóforgatók a játszótéren

17.40 Klapka György Lovas Polgárőr és Hagyományőrző Egyesület 11-es Huszár Tagozatának bemutatkozása

18.00 Kapuzárás

2016. augusztus 28. (vasárnap)

9.30 Kapunyitás - Tábori élet

10.15 Római légiók seregszemléje

10.30 Trajanus császár dák hadjárata

10.45 Az Artistica Anam Cara és a Szombathelyi Kötélugró Klub mutatványosainak bemutatása

11.10 A népvándorlás korának harcászata

11.30 Kassai Lajos lovasíjász és tanítványai

11.50 Prokuj gyula kiűzése Felső-Magyarországról

12.10 Tábori élet élő történelemórákkal

12.10 Tábori élet - A Toportyán Nemzetség honfoglalás kori magyar táborában

12.30 Tábori élet Szent Márton korában

12.50 Tábori élet a rekonstruált erődrészletben

13.30 Honfoglalás kori harcászati bemutató lovon és gyalogosan

13.45 Gladiátor párharcok

14.10 Kassai Lajos lovasíjász és tanítványainak műsora

14.30 Időkovácsok

14.50 Milicista hadviselés a XII. századi Magyarországon

15.10 XV. századi lovagi hadviselés

15.30 Hazánk történelmi középkori haditorna válogatottjának bemutatkozása

15.50 Magor Íjász Hagyományt Őrző Egyesület - A honfoglaló magyarok harcmodora

16.10 Mare Temporis Hagyományőrző Alapítvány

16.30 A török háborúk kora

17.00 Korok csatája

17.30 Táborbontás

18.00 Kapuzárás

A programokról részletes leírás a karnevál weboldalán találhatnak.

Módosítás dátuma: 2016. augusztus 12. péntek, 07:11  

Szavazás

Melyik múzeumot látogatnád meg legközelebb?
 

Bejelentkezés

Advertisement

Featured Links:

keresés